BƏƏ və Səudiyyə Ərəbistanı nümayəndə heyəti Azərbaycanın müxtəlif turizm məhsulları ilə tanış olub
Azərbaycan Turizm Bürosu 1-7 dekabr tarixlərində BƏƏ-dən 21, Səudiyyə Ərəbistanından 10 turizm şirkətinin iştirakı ilə tanışlıq səfəri təşkil edib. Bu barədə Dövlət Turizm Agentliyinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib. Bildirilib ki,  BƏƏ və Səudiyyə Ərəbistanı nümayəndə heyəti Bakı, Quba, Qusar və Şabran şəhərlərində Azərbaycanın müxtəlif turizm məhsulları ilə tanış olub.
Məlumatda o da qeyd olunub ki, proqram çərçivəsində iştirakçılar "Şahdağ" Turizm Mərkəzinə səfər ediblər, həmçinin ölkəmizdə qolf turizmi və qastroturizm haqqında məlumatlandırılıblar: “Bundan əlavə, səfər müddətində 60 yerli turizm şirkəti, o cümlədən "Azərbaycan Hava Yolları" QSC, BƏƏ və Səudiyyə Ərəbistanı turizm agentliklərinin iştirakı ilə B2B formatlı görüşlər keçirilib.
Görüşlərdə hər iki ölkənin turizm şirkətləri gələcək əməkdaşlıq və birgə turizm məhsullarının inkişafı imkanları ilə əlaqədar müzakirələr aparıb”.