Moldova Azərbaycanlıları Konqresinin (MAK) “Bazar günü məktəbi”nin şagirdləri üçün fevralın 20-si əminliklə xüsusi adlandırıla biləcək gün olub, belə ki, uşaqlar öz kumirləri Xalq artisti Emin Ağalarovla görüşüblər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Kişineuda böyük solo konsert günü səhnəyə çıxmazdan əvvəl Emin Azərbaycan diasporunun uşaqları ilə ünsiyyət qurmaq üçün vaxt tapıb və bu görüş olduqca səmimi və isti keçib.
Uşaqlar bir az həyəcanlanırdılar, çünki onların qarşısında mahnıları evdə, avtomobildə, ailə bayramlarında səslənən sənətçi dayanmışdı. Lakin həyəcan tezliklə sevinc hissi ilə əvəz olunub və ünsiyyət canlı və asan keçib.
Həmin gün uşaqlarla yanaşı MAK-ın sədri Elçin Bayramov, MAK Şurasının üzvləri Rahim Səfərov və Gülnarə Danaçiyeva, müəllimə Səidə Səfərova, MAK üzvü Mehriban Bədəlova və MAK sədrinin assistenti Anna Pınzaru da olublar.
Bu hadisədən xatirə olaraq şəkillər qalıb — təkcə ümumi foto deyil, həm də hər bir uşaqla ayrıca çəkilmiş şəkillər. Heç bir şagird avtoqrafsız qalmayıb, Eminin uşaqlara təqdim etdiyi şirniyyat hədiyyələri isə onlar üçün gözlənilməz və xoş sürpriz olub.
Öz növbəsində məktəbin şagirdləri qonaq üçün “Azərbaycan” mahnısını ifa ediblər. Onlar ürəkdən oxuyublar, Emin isə məmnuniyyətlə onlara qoşulub. Bu musiqi epizodunda hər şey — tarixi Vətənə sevgi, nəsillər arasında bağlılıq və öz kökləri ilə qürur hissi əks olunub.
Sənətçi ilə görüşdən sonra uşaqlar Eminin konsertdəki gözəl çıxışından zövq alıblar. Sevimli mahnıları artıq tamaşaçı zalından dinləmək bu unudulmaz günün əla yekunu olub.
Moldova Azərbaycanlıları Konqresinin nümayəndələri Emin Ağalarova təşəkkür ediblər: “Bəzən bir neçə dəqiqəlik səmimi ünsiyyət uşaq üçün uzun nitqlərdən daha çox məna daşıyır və bu gün məhz sizin sayənizdə uşaqlarımız belə anlar yaşadılar”.