Gəncə gündən-günə abadlaşır, gözəlləşir. Salınan yeni park və xiyabanlar, aparılan yaşıllaşdırma işləri, görülən quruculuq işləri şəhərin koloritini daha da artırır.
Son vaxtlar şəhərdə su və kanalizasiya xətlərinin yenilənməsi də əhalinin razılığı ilə qarşılanıb. Hazırda şəhər küçələrinə yeni asfalt örtüyü də salınır. Bir sözlə, qədim Nizami yurdu öz simasını dəyişir.
Təəssüflər olsun ki, bütün bunları bizim Aida İmanquliyeva küçəsinə aid etmək mümkün deyil. Dağılmış küçəmizin səliqəyə salınması, abadlaşdırılması heç kimi maraqlandırmır. Xüsusilə yağış yağanda küçəyə çıxmaq mümkün olmur. Hətta xəstəmiz üçün təcili tibbi yardıma zəng edəndə, gəlmir. Deyirlər ki, bu küçədən bir dəfə keçəndə maşınlar sıradan çıxır. Marşrut avtobusları da bu küçədən yollarını salmır.
Dərdimizi bilmirik kimə deyək. Hörmətli redaksiya, xahiş edirik, bu işdə biz sakinlərə kömək göstərib səsimizi şəhər rəhbərliyinə çatdırasınız.