İnsan diqqət və qayğı görəndə...
Həyat yoldaşım Zakir Sultanov 1994-cü il yanvarın 19-da şəhid oldu. İki uşaqla tək qaldım. Mürəkkəb zaman idi. Ömür-gün yoldaşını itirən insanın çəkdiyi əzabları  təsəvvür etmək belə çətindir.
Amma bizə dövlətimiz kömək oldu. Üstəlik, hamı bizə yardım etmək istəyirdi.  Bizə həyan olan, qayğımızı çəkən insanlar dərdimizi unutdurmağa, dəstək olmağa çalışırdı. Deyirlər, dərdi bölüşəndə azalır. Mən bu insani hissləri özüm yaşamışam.
Artıq neçə illərdir ki, təkcə maddi yardımla deyil, həm də qayğı ilə sağlamlığımızın keşiyində dururlar. Rayonda həkimlər şəhid ailəsi olduğumu biləndə əllərindən gələni ikiqat etməyə çalışırlar. Son illər bu diqqət daha da artıb. Hər ay bir dəfə növbəli şəkildə həkim nəzarətindən keçirik. Dərmanlarımızın böyük hissəsi pulsuz verilir. Rayonun rəhbər işçiləri bütün problemlərimizi həll edirlər.
Qayğı və diqqətlə əhatələnəndə insanın yaşamaq həvəsi də artır. Bu gün qusarlı şəhid ailələri onlara olan diqqətə görə dövlət başçısına və əlaqədar təşkilatlara minnətdardırlar.