"Su təminatında olan çətinliklər aradan qaldırılmışdır"
Sizin 3 oktyabr 2024-cü il tarixli məktub ilə Regional Su Meliorasiya Xidmətinə ünvanladığınız Ucar rayonu Yuxarı Şilyan kənd sakini Yemilxan Əhmədovun torpaq sahəsinin suvarma suyu ilə təminatında yaranmış çətinliklərin aradan qaldırılmasına kömək göstərilməsi barədə müraciətiniz Regional Su Meliorasiya Xidmətinin mütəxəssisləri tərəfindən rayon icra hakimiyyəti başçısının Yuxarı Şilyan kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin, bələdiyyə sədrinin, əraziyə xidmət edən "Bulud" Sudan İstifadəedənlər Birliyinin sədrinin və müraciət müəllifinin iştirakı ilə yerində araşdırılmışdır.
Məlumat üçün bildiririk ki, Yuxarı Şilyan kəndinin 1200 hektar pay və 135 hektar həyətyanı sahələri, o cümlədən Yemilxan Əhmədovun 1,58 hektar əkin sahəsi Göyçay çayından qidalanan Yuxarı Şilyan suvarma arxı vasitəsilə suvarma suyu ilə təmin olunur.
Cari il iyul ayının sonunda Göyçay çayından keçən sel sularının təsirindən Yuxarı Şilyan suvarma arxının lillənməsi səbəbindən su təminatında müəyyən çətinliklər yaranmışdır. İdarə tərəfindən Yuxarı Şilyan kəndinin arxlarında 22 km lildən təmizlənmə işləri aparılaraq su təminatında olan çətinliklər aradan qaldırılmışdır. Yemilxan Əhmədovun 1,58 hektar yonca sahəsi Yuxarı Şilyan kanalından  3 dəfə suvarma suyu ilə təmin olunmuşdur.