Şəki, Qəbələ və Oğuzda buraxılış imtahanları 17 mərkəzdə aparılıb
Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) martın 2-də qurumun Şəki regional bölməsinin əhatə etdiyi Şəki, Qəbələ və Oğuz rayonlarında tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə keçirdiyi buraxılış imtahanları başa çatıb.
AZƏRTAC-ın bölgə müxbiri xəbər verir ki, imtahanların keçirilməsi üçün Şəki rayonunda 9, Qəbələdə 6, Oğuzda isə 2 mərkəz olmaqla, ümumilikdə 17 bina ayrılıb.
İştirakçıların imtahan binalarına rahat şəkildə daxil olmaları üçün binalara müxtəlif gəlmə vaxtları müəyyən edilib və imtahan iştirakçısının buraxılış vərəqəsində həmin vaxt göstərilib.
DİM-in regional bölməsindən verilən məlumata görə, Şəkidə keçirilən və ümumilikdə 1980 nəfərin iştirakının nəzərdə tutulduğu imtahanların idarə olunmasına 22 imtahan rəhbəri və 186 nəzarətçi cəlb edilib. İmtahanların keçirilməsi üçün 154 zal ayrılıb.
Qəbələdə keçirilən buraxılış imtahanında 1270 nəfərin iştirakı nəzərdə tutulub. İmtahanların idarə olunmasına 18 imtahan rəhbəri və 123 nəzarətçi cəlb edilib. İmtahanların keçirilməsi üçün 103 zal ayrılıb.
Oğuz rayonunda isə buraxılış imtahanında 410 şagirdin iştirakı nəzərdə tutulub. İmtahanların idarə olunmasına 6 imtahan rəhbəri və 42 nəzarətçi cəlb olunub.
İmtahan saat 11:00-da başlanıb və 3 saat davam edib.
Regional bölmənin müdiri Səbuhi Hüseynov AZƏRTAC-ın bölgə müxbirinə bildirib ki, bütün imtahan mərkəzlərində tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə buraxılış imtahanları mövcud təlimata uyğun şəkildə aparılıb, heç bir qanun pozuntusuna yol verilməyib.