12-ci mikrorayon Sumqayıtın abad və yaraşıqlı yaşayış sahələrindəndir. 50 ildən artıqdır bu ərazidə yaşayırıq. Abşerona gedən yol, vağzalın yaxınlığı, beş böyük ticarət mərkəzinin yerləşdiyi bu mikrorayonun sakinləri olaraq demək olar ki, bütün infrastrukturla təmin edilmişik.
Amma iki ildən bir qədər çoxdur ki, su problemi ilə üzləşmişik. Bir neçə il əvvəl  gəlib su borularını dəyişdilər. Suyumuz onda saatla verilirdi. Bəzən kəsilsə də, susuz qalmırdıq. Amma sonralar suyumuz tamam kəsildi. Yenidən müraciət etdik və gəlib bir-iki yerdə təmir işi gördülər və bir müddət suyumuz gəldi. İndi yenidən susuzuq. Daha doğrusu, mikrorayonumuzun ərazisindəki mənzillərə su elə qrafiklə verilir ki, verilməsə, ondan yaxşıdır, birdəfəlik bilərik ki, suyumuz yoxdur. Bu gün isə saatlarla, hətta günlərlə su üzünə həsrət qalırıq və nə vaxt gələcəyi də məlum olmur, gərək evdə oturub növbə çəkək ki, su veriləndə bilək.