Binamızın dam örtüyü yeniləndi
Şəmkirdə sosial infrastrukturun yenilənməsi ilə bağlı görülən işlər  rayonumuzun kənd və qəsəbələrini də əhatə edir. Rayonun ən böyük yaşayış ərazilərindən olan Kür qəsəbəsində də bu istiqamətdə tədbirlər həyata keçirilir.
Hazırda tərtib olunmuş təmir-tikinti planına uyğun qəsəbədə bir sıra işlərə start verilmişdir. Öncə uzun illərdən bəri təmir olunmayan və nəticədə qəzalı vəziyyətə düşən çoxmərtəbəli binalardan başlanılmışdır. Yeri gəlmişkən, qeyd edim ki, həmin binalarda yaşayan sakinlərin təmirlə əlaqədar dəfələrlə etdikləri müraciətlər nəticəsiz qalmışdı. İndi isə onların üzü gülür və bu, səbəbsiz deyil. S.Vurğun küçəsi, 3A və Şəhriyar küçəsi, 5 ünvanlarında yerləşən, hər biri 9 mərtəbəli və 18 mənzilli olan yaşayış binalarının dam örtükləri yenilənib. Təmir zamanı binaların damlarında taxta konstruksiyalar və yağış sularının axıdılması üçün metal borular quraşdırılmış, dam örtüklərinə yanğından mühafizə üçün odadavamlı məhlul çəkilmişdir.
Hörmətli redaksiya! Xahiş edirəm ki, müraciətimizə müsbət yanaşan aidiyyəti orqanlara minnətdarlığımızı çatdırasınız.