Kənd camaatı təşəkkür edir
Bizim Çiçi kəndinin məktəb binası yararsız vəziyyətdə idi. Dərs otaqlarında hər cəhətdən şəraitsizlik hökm sürürdü. Bu səbəbdən çiçililərin bir çoxu uşaqlarını qonşu kənd məktəbinə göndərirdi. Qonşu kəndə  gedib-gəlmək isə asan deyildi.
Nəhayət ki, kəndimizdə məktəb üçün yeni modul tipli bina inşa edildi. 126 şagirdlik bina birmərtəbəli olmaqla 9 sinif və müəllimlər otağı, kitabxana, laboratoriyadan ibarətdir. Məktəbin həyətində mini-idman meydançası quraşdırılıb.  Çiçili gənclər idmanı çox sevirlər. Belə idman meydançası onların vaxtının səmərəli keçməsi, pis vərdişlərdən uzaq olması deməkdir.
Bir sözlə, yeni məktəb bütün çiçililərin sevincinə səbəb olub. Artıq uşaqlarımız təhsil almaq üçün başqa kəndlərə üz tutmurlar. Onu da bildirim ki, məktəbimizin müəllimlərinin hamısı təcrübəli pedaqoqlardır, şagirdlərə qayğı ilə yanaşırlar.
Çiçi məktəbi şəhid qardaşım Dəyanət İsmayılovun adını daşıyır.  Bu baxımdan  məktəb üçün yeni binanın inşası həm də ailəmizə və bütün şəhidlərə verilən böyük dəyərdir.