Sumqayıtda su sarıdan problem yoxdur. Olanda da əlaqədar təşkilatlar tərəfindən operativ aradan qaldırılır. Yayın sonunda iki və üçüncü mikrorayonlarda su xətləri dəyişdirildi və bundan sonra normal təzyiqdə su ilə təchiz edildik.
Qaz xətlərində də problem var idi. Qazpaylayıcı qurğu torpaq üstünə qoyulmuşdu. Yağış yağanda qurğu suyun içində qalırdı. Düzdür, gəlib onu təmizləyirdilər. Lakin bu hadisə il ərzində dəfələrlə baş verirdi. Son dövrlər qurğunun ətrafından qaz qoxusu  da gəlirdi. Həyətin uşaqları isə çox vaxt qaz borularının üstündə oynayırdı.
Qonşularla yığışıb əlaqədar təşkilatın rəhbərliyi ilə görüşdük. Bizi dinlədikdən sonra nümayəndələr həyətə gəldi, əraziyə baxış keçirdi. Elə həmin günün səhəri qurğunun quraşdırılacağı yerə beton töküldü, yeni qazpaylayıcı qurğu onun üzərinə qoyuldu. Məlum oldu ki, paylayıcıya daxil olan borular da dəyişdirilməlidir. Bir neçə gün ərzində onu da etdilər.
Beləcə, problem həll edildi. Sakinlər bu işdə zəhməti keçən hər kəsə minnətdarlığını bildirir.