Artıq asudə vaxtı necə keçirmək haqqında düşünmürük
Hacı Zeynalabdin Tağıyev qəsəbəsi Sumqayıtın böyük yaşayış massivlərindən biridir. Qəsəbədə müəyyən qədər yaşıllıq zolaqları olsa da, istirahət parkımız, gəzinti meydançalarımız yox idi. Doğrudur, qəsəbənin bir neçə yerində əhalinin istirahəti üçün kiçik yerlər ayrılmışdı. Lakin bu, kifayət etmirdi. Biz geniş, müasir park arzusunda idik.
İndi artıq bu arzumuz gerçəyə çevrilib. Qəsəbəmizdə ürəyimizcə olan park salınıb. Ərazidə görülən bütün işləri günbəgün izləyirdik. Əvvəlcə park üçün ayrılmış ərazi kol-kosdan təmizləndi, sonra yerində ağaclar əkildi, oturacaqlar quraşdırıldı, ətrafına tamet düzüldü, parkı işıqlandırmaq üçün dirəklər basdırıldı. Qəsəbə sakinləri bütün bu işlərdə inşaatçılara  kömək edirdilər.
İndi 1,5 hektar ərazidə salınmış  parkımızda, necə deyərlər, hamıya yer var. Ən çox sevinən isə uşaqlardır. Burada onlar üçün  müxtəlif əyləncə qurğuları  quraşdırılıb.  Hazırda  havalar soyuq keçsə də, parka tez-tez gəlirik. Gəzirik, təmiz hava uduruq, ətrafdakı gözəllikdən zövq alırıq. Üzümüzə gələn yazda parkın yaşıllığı daha ürəkaçan olacaq. Çünki əkilən fidanlar böyüdükcə gözəllik də artacaq.
Biz bu parkın salınmasında  zəhmət çəkənlərin hamısına minnətdarıq.