Tovuz Rayon İcra Hakimiyyətində bu il Rumıniyanın Buxarest şəhərində keçirilən Güləş üzrə Avropa Çempionatında III yer tutan və Türkiyədə keçirilmiş Yaşar Doğu Beynəlxalq Güləş Turnirində qızıl medal alan sərbəst güləşçi Elnurə Məmmədova ilə görüş keçirilmişdir.
Diqqətə çatdırılmişdir ki, 2002-ci ildə Tovuz rayon Köhnəqala kəndində anadan olan və 2015-ci ildən etibarən idmanın sərbəst güləş növü üzrə məşğul olan Elnurə Məmmədova dəfələrlə mötəbər yarışlarda Azərbaycanı uğurla təmsil etmişdir. O, 2018-ci ildə Türkiyənin Qəbzə şəhərində keçirilən beynəlxalq turnirdə 3-cü yerə çıxmışdır. İştirak etdiyi bütün yarışlarda uğurla çıxış edən tovuzlu güləşçi 2019-cu ildə Türkiyə və Ukraynada keçirilən beynəlxalq yarışlarda ikinci, İtaliyanın Faenza şəhərində keçirilən Yeniyetmə Güləşçilərin Avropa Çempionatında üçüncü, Bakıda keçirilən XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında və 2022-ci ildə Bolqarıstanda təşkil edilmiş Güləş üzrə VII Avropa Çempionatında ikinci olmuşdur. Romada keçirilən Avropa çempionatında birinci yeri qazanan, Türkiyənin Konya Şəhərində keçirilən İslam oyunlarında üçüncü yerə layiq görülən gənc idmançının cari ildə də uğurları çoxdur. O, Buxarestdə keçirilən Güləş üzrə Avropa Çempionatında iştirak edərək bürünc, Türkiyədə keçirilmiş Yaşar Doğu Beynəlxalq Güləş Turnirində isə ən yüksək pilləyə qalxaraq qızıl medallara layiq görülmüşdür.
Görüşdə rayon icra hakimiyyətinin başçısı Məmməd Məmmədov çıxış edərək ölkəmizin bütün regionlarında, o cümlədən Tovuzda idmanın inkişafı üçün həyata keçirilən idman siyasətindən danışmış, E.Məmmədovaya bundan sonrakı yarışlarda da uğurlu nəticələr arzulamışdır.